שמי אלי שיינפלד, אני בן 39 נשוי למיכל ואנו הורים לידידיה אריאל נעם וטליה. ימי ילדותי עברו עליי בנעימים בפתח תקווה, ולי שתי אחיות, שני אחים (אחד מהם הוא אח תאום...) ושני הורים מקסימים. למדתי בישיבה התיכונית בנחלים ולאחר מכן למדתי במסגרת ישיבת הסדר בישיבת הגולן שבחיספין ובמהלכו שירתתי כחייל לוחם בחטיבת גבעתי.

לאחר שנות הישיבה בישיבת הגולן, המשכתי ללמוד לימודי הסמכה לרבנות בכולל ההלכה בישיבת ההסדר 'ברכת משה' במעלה אדומים. ראש הכולל ההלכה היה הרב אלישע אבינר, עמו אני זוכה להיות עד היום בקשר. לאחר שנות הישיבה נכנסתי לעסוק בתחום החינוך ומאז ב14-שנים האחרונות אני משמש כר"מ בישיבה תיכונית ועוסק רבות עם בני נוער בגילאים שונים.

התחתנתי לפני כעשר שנים למיכל, ילידת בני ברק, עובדת סוציאלית בעיריית ירושלים, רעיה למופת ואם מסורה לילדינו.

רב קהילה

 לגבעת זאב, יישוב הסמוך לירושלים הגענו לפני כחמש שנים. ביישוב גרעין תורני 'אל אור' גרעין איכותי הפועל רבות להוספת הרבה אור וטוב ואליו אנו משתייכים. במשך שלוש שנים התפללנו בקהילת 'נווה הגבעה' כחברים מן המניין. לפני כשנתיים, עזב רב הקהילה הקודם את הקהילה, ואני ומשפחתי נקראנו להשלים את החסר. לאחר התלבטויות וחששות נענו לאתגר ומאז אנו משתדלים להרבות קול של תורה ועשייה רוחנית נכונה מתוך תקווה ובעיקר תפילה שנמצא חן ושכל טוב בעיני אלוקים ואדם.

קהילת נווה הגבעה מונה כשמונים משפחות מקסימות, והיא מגוונת ביותר. צעירים ומבוגרים, אנשים בעלי רקע ישיבתי וכאלה שלא, ועל אף שהקהילה היא קהילה אשכנזית, רבים מבני עדות המזרח פוקדים את בית הכנסת באופן קבוע. אחד המאפיינים של אנשי קהילתנו היא אווירת הנעימות שבקהילה והיחסים הטובים שבין אחד לשני. מלבד זאת שיעורים רבים ופעילויות לאנשי הקהילה וילדיהם, מתקיימים בדרך קבע, בין השאר מתקיים בקהילתנו 'כולל יום שישי' .

יש לי עוד חלומות רבים ביחס לקהילה וביניהם הקמת בית מדרש לילדים, הוספת ועדות נוספות דרכן מעורבות החברים תגבר, הוספת שיעורי תורה, העצמת פעילויות חברתיות, ובכלל להפוך את הקהילה למנוע רוחני ממנו ניזונים החברים והחברות ובעזרתו הם בונים נדבך רוחני נוסף בקרבם ובקרב משפחתם.

קהילת ברקאי

לברקאי הגעתי דרך אחד הרבנים שהשתתפו במחזור הראשון, אז עוד לא ידעתי להעריך את גודל הברכה שבתכנית זאת. ציפיתי שאוכל ללמוד נושאים רלוונטיים לרב קהילה, הן בתחומים הלכתיים והן בתחומים נוספים, ומהר נוכחתי לדעת שהתרומה הגדולה אותה אני מקבל ברקאי אינה מסתכמת רק בתכנים (המועילים בוודאי מצד עצמם!) אלא בדברים איכותיים נוספים. החבורה האיכותית של הרבנים, דיבוק החברים, האפשרות להיפגש יחדיו כל שבוע למספר לא מועט של שעות ולדון בסוגיות מעשיות, להתלבט ולשתף ביחד, להיפגש עם תחומים חדשים אליהם לא נחשפנו ועוד ועוד.... ניתן לתמצת ולומר כי כשם  שחברי קהילה זקוקים לעוגן משמעותי בדמותו של רב הקהילה, כך ועוד, רבני קהילה זקוקים לעוגן משמעותי, ולשמחתי הרבה, גם את זה אני מקבל מארגון ברקאי.

קהילה חוגגת

לקראת חג הפסח הזמנו את הרב מרדכי וולנוב שמסר שיעור מרתק בענייני הלכות חג הפסח. בין השאר דנו במכירת חמץ, מה נכון למכור ומה לא, העמקנו בגזירת הקטניות, דיברנו על הכשרת המטבח לפסח וחתמנו בדינים המיוחדים לשבת הסמוכה לשביעי של פסח. היה מועיל ומחכים, ובהחלט שיעור זה היווה הכנה טובה לחג.

 השבת הייתה בקהילתנו 'שבת ירושלים'. בין שאר הפעילויות נשמע שיחה מפי אחד החברים הוותיקים שלחם במלחמה, נקיים סעודה שלישית קהילתית ובמוצאי שבת נקיים אי"ה תפילה חגיגית מלווה בשירים וריקודים ועוד.

 גם ההכנות לחג השבועות בעיצומן. במשך כל הלילה נקיים אי"ה מספר שיעורים מפי רבנים שונים ומפי חברי הקהילה. במקביל לשיעורים יתקיימו אי"ה בתחילת הלילה חמש קבוצות של  'עונג שבת' לילדים לפי קבוצות גילאים שונים.. למעוניינים בחצר בית הכנסת תהיה אפשרות נעימה ללימוד עצמי או לימוד בחברותות, לפי חפץ לבו של כל לומד. ויהי רצון שקול התורה ימשיך ללוות אותנו לתוך חיי השגרה.

 

השתתף בבנית הארץ

כדי לממש את החזון שלנו ולבנות רבני קהילה שהם מנהיגים קהילתיים, כדי להצליח ולגבש קהילות ברחבי הארץ ולבנות אותן כמוקד של זהות יהודית שיודע לשלב אנשים מכל הסוגים, אנו זקוקים לעזרתכם. אנא תרמו לנו כדי שנוכל לבנות גשר ולחבר קהילות נוספות.

לתרומתך תהיה השפעה ישירה ומיידית על הצלחתנו.

תרמו עכשיו