ברכות לחג הפסח מאת הרב דוד פיין והרב שלמה סובול

ידידי ברקאי היקרים,

פסח הוא זמן מיוחד מאוד עבור רבני קהילות. למרות שזו בהחלט יכולה להיות אחת העונות המאתגרות והקשות ביותר, זוהי גם תקופה של הבטחה ופוטנציאל גדולים. חודש ניסן כולו הוא תקופה ייחודית. ניסן מעורר גאולה והתחדשות. כפי שאנו עדים להתחדשות הפיזית של הניצנים שהופכים לפרחים ולטבע שהופך לירוק, אנו גם שואפים לחדש את עצמנו באופן אישי ורוחני. בשנים האחרונות אנו עדים לכך שחלקים גדולים בציבור הישראלי פתוחים יותר למסורת היהודית ולרוחניות, ורבני הקהילות שיש להם את היכולת לגשר על פערים יכולים לנצל את הזמן המיוחד הזה בשנה כדי לבצע התקדמות גדולה בעבודתם. ייתכן מאוד שבפסח מגיעה רמת הפתיחות לשיאה. מנתונים שפורסמו לאחרונה עולה כי קרוב ל-85% מהישראלים משתתפים כל שנה בליל סדר בפסח, ואילו רק 5% אינם משתתפים. ככל שאנו מתקרבים לסוף השנה הראשונה של ברקאי יש לנו ביטחון רב כי הרבנים שלנו יממשו את הכישורים והתיאוריות שלמדו במשך השנה כבר בפסח הזה. אנחנו מתפללים שבאמצעות המנהיגות וההשראה שלהם, הגאולה הרוחנית של העם היהודי תמשיך להתחזק.

אנו מזמינים אתכם לעיין בעלון זה כדי להתרשם עוד מהמתרחש בברקאי. אנו רוצים לנצל את ההזדמנות הזו כדי להודות לכם, התומכים והחברים האהובים שלנו על שיתוף הפעולה שלכם בהכשרת רבנות קהילתית צעירה ותוססת בישראל. לסיום, אנו רוצים לאחל לכם חג פסח מעורר השראה ומשמעותי.

עלון זה מוקדש לזכרו של הארי והרטה הופמן ז"ל ממילווקי, ויסקונסין. הארי והרטה הצליחו להמלט לפני השואה, מאאוריך, גרמניה שבה נולדו. הם התיישבו במילווקי ובנו מחדש את חייהם, והפכו לאנשי עסקים מצליחים ולמנהיגים מכובדים של הקהילה היהודית. מסירותם לרבנים, לקהילה היהודית ולישראל היא אגדית. לוריין בתם ממשיכה ללכת בעקבותם כמנהיגה יהודית בינלאומית.

בברכת התורה,

דוד פיין ושלמה סובול

אשנב פתוח לעולם של ברקאי
השותף השקט

 

השתתף בבנית הארץ

כדי לממש את החזון שלנו ולבנות רבני קהילה שהם מנהיגים קהילתיים, כדי להצליח ולגבש קהילות ברחבי הארץ ולבנות אותן כמוקד של זהות יהודית שיודע לשלב אנשים מכל הסוגים, אנו זקוקים לעזרתכם. אנא תרמו לנו כדי שנוכל לבנות גשר ולחבר קהילות נוספות.

לתרומתך תהיה השפעה ישירה ומיידית על הצלחתנו.

תרמו עכשיו