בשביל מדינתנו כל מאמץ שווה

שמי יוסי חזן. אני רב בעמותת ברקאי ומכהן כרב בישוב בית יתיר שבדרום הר חברון. שירתתי בצבא בצנחנים כחייל ואחר כך כקצין. גם במילואים שימשתי כקצין ביחידות הנ"ט של הצנחנים. השירות בסדיר ארך כארבע שנים, בסופן כיהנתי כמפקד בבית הספר לקצינים.

כשהייתי בסדיר, צה"ל היה עדיין בתוך לבנון. שהינו שם במוצבים חודרים ומתוכם יצאנו לסיורים ולמארבים ארוכים ומסוכנים. באותה תקופה מחבלי החיזבאללה היו מניחים מטענים בדרכים בהם הסתובבנו וכל תנועה שלנו היתה כרוכה בסכנה.

אני זוכר שפעם אחת יצאנו למארב ארוך של שלושים ושש שעות. אני הייתי מפקד המארב. כאשר החשיך, יצאנו לעומק לבנון ואחרי הליכה של כמה שעות הגענו לנקודת השכיבה. לפנות בוקר עלינו לצלע ההר ושם הסתתרנו בשיחים עד הערב. אני זוכר שבמשך היום הסתובבתי בן החיילים כדי לחזק אותם. התפעלתי מהם ופתאום הרגשתי גאווה ואהבה מיוחדת לעם שלנו שיש לו כאלה בנים, שבמקום לנוח ולעבוד בשביל עצמם, יוצאים למבצעים כאלה מפרכים עם מעט מזון והמון סכנה ואף אחד לא עוזב ולא מתלונן. כאילו שזה מובן מאליו שנער בן עשרים יסתובב במקום כזה ובתנאים כאלה.

אני זוכר שכשהנחתי תפילין שם בין השיחים זה לא היה מוזר לאף אחד. גם לא לחילונים. זה כאילו התחבר למצווה שאנו עושים בהגנת ארצנו היקרה. המיוחד הוא שהרגשתי שזה לא קשור להגיון וידע, אלא לחוש יהודי בריא המכיר בערך של עמו הגדול באופן אינסטינקטיבי.

בלילה ירדנו שוב לנקודת המארב ושכבנו שם כל הלילה נאבקים בקור ובעייפות. בבוקר חזרנו שמחים, גאים ועם תחושת שייכות מיוחדת לעמנו ולארצנו.

במלחמת לבנון השנייה הייתי כבר במילואים והלוחמים היו כבר בעלי משפחות. בכל זאת שוב ראינו את האינסטינקט היהודי מתעורר ובאופן הטיבעי והפשוט, עוזב חייל המילואים את המשפחה והכיסא הנוח בעבודה, לוקח רובה ורימונים, מעמיס תיק כבד ומלא ציוד על הגב וצועד שוב לתוך לבנון להגן על הצפון ממחבלי החיזבאללה ושוהה שם שבועות שלמים של צעידה ולחימה.

כל המסירות הזאת נובעת מההכרה הפנימית בערכו המיוחד של עמנו, מתוך תודעה על תפקידו ההיסטורי לכלל האנושות וחשיבות קיום מדינת ישראל ראשית צמיחת גאולתנו.

גם כיום באזרחות אנו משתדלים בכל הכוח לחזק את מדינתנו בחומר ובעיקר ברוח שהוא מקור החוסן האמיתי שלנו.

אני מרגיש שתפקידי כרב קהילה חשוב ביותר לעוצמה הפנימית שלנו.

בברקאי אני מקבל הכוונה כיצד לבצע את תפקידי בצורה מקצועית יותר, לבנות חוסן קהילתי ולהביא ברכה גדולה לקהילה היקרה שלי ולעם ישראל כולו.

הודעה מנפטלי בנט
חתונה מצומצמת בעקבות הקורונה

 

השתתף בבנית הארץ

כדי לממש את החזון שלנו ולבנות רבני קהילה שהם מנהיגים קהילתיים, כדי להצליח ולגבש קהילות ברחבי הארץ ולבנות אותן כמוקד של זהות יהודית שיודע לשלב אנשים מכל הסוגים, אנו זקוקים לעזרתכם. אנא תרמו לנו כדי שנוכל לבנות גשר ולחבר קהילות נוספות.

לתרומתך תהיה השפעה ישירה ומיידית על הצלחתנו.

תרמו עכשיו