הפתיחה החגיגית של מרכז ברקאי להכשרת רבנים

 open1ציון דרך היסטורי התקיים בכ"ט בתשרי תשע"ג, 15 באוקטובר 2012 כאשר מרכז ברקאי לרבנות מעשית פתח את שעריו.

לראשונה אי פעם רבנים ישראלים הופכים למקצוענים. קבוצה נבחרת של רבנים עוברת הכשרה שתהפוך אותם לרבנים קהילתיים מקצועיים ובכך לשנות לעד את הדרך שבה פועלות הקהילות הישראליות.

19 הרבנים ונשותיהם, המחזור הראשון של ברקאי, נהנו מיום פתיחת הלימודים בקהילת שערי יונה מנחם במודיעין, שבו פגשו אחד את השני, קיבלו את לוחות הזמנים ולמדו את השיעורים הראשונים.

לאחר מכן נערך אירוע הפתיחה לידידי ברקאי במעמד נשיא ברקאי, הרב הראשי ישראל מאיר לאו, ח"כ זבולון אורלב, סגן ראש עיריית מודיעין והרבנים הראשיים למודיעין. ניהל את האירוע ראש בית המדרש ברקאי הרב דוד פיין. שותפו, ראש בית המדרש הרב שלמה סובול בירך את הקהל ולאחר מכן נאמרו דברי הברכה של האורחים הנכבדים.

open2הרב לאו סיפר על חוויותיו כרב צעיר והדגיש את הצורך בתהליך חניכה(סטאז'). הוא סיפר שכרב צעיר הוא למד רבות מכך ששימש וסייע לגיסו הרב יצחק פרנקל, הרב הראשי לתל אביב, לפני שמונה לרב קהילה משלו.

קישור לסרטון.

open3לאחר הנאומים, הוזמן הקהל לתיאטרון אימפרוביזציה, שבו קבוצת שחקני תיאטרון אספקלריא ביקשה מהקהל הצעות לבעיות שרבנים עשויים להתקל בהם, והפכו אותן למצבים דרמטיים. "זה באמת היה חומר למחשבה", אמר הרב טל מרום, תלמיד חדש בברקאי, "עכשיו אני מצפה עוד יותר ללימודים שלי בברקאי!"

השותפות עם תשקופת
הרב ישראל מאיר לאו נשיא ברקאי, נתן שרנסקי ואחרים ת...

 

השתתף בבנית הארץ

כדי לממש את החזון שלנו ולבנות רבני קהילה שהם מנהיגים קהילתיים, כדי להצליח ולגבש קהילות ברחבי הארץ ולבנות אותן כמוקד של זהות יהודית שיודע לשלב אנשים מכל הסוגים, אנו זקוקים לעזרתכם. אנא תרמו לנו כדי שנוכל לבנות גשר ולחבר קהילות נוספות.

לתרומתך תהיה השפעה ישירה ומיידית על הצלחתנו.

תרמו עכשיו