קהילות תאומות והחלפה רבנים

לפני כמה שבועות יצאה לדרך תכנית פורצת דרך של מרכז ברקאי בשיתוף ההסתדרות הרבנים של אמריקה (RCA): קהילות תאומות והחלפה רבנים בין קהילות בצפון אמריקה ומדינת ישראל. 

שישה רבנים מצפון אמריקה הגיעו לירושלים ליומיים של כנסים ודיונים עם שישה רבנים מקהילות מרכז ברקאי . הדיונים היו בנושאים והתמודדויות משותפים לרבני קהילות בישראל ולרבני קהילות בצפון אמריקה. הרבנים דנו הרבה גם על הדברים השונים בין הקהילות בישראל ובין קהילות בצפון אמריקה, ובמיוחד איך שתי הקבוצות יכולות גם ללמוד אחת מהשנייה, וליישם את הדברים בקהילות שלהם. 

בשבת שלאחר הכנס,  הרבנים מחוץ לארץ התארחו בקהילות של הרבנים הישראלים והעבירו דרשות ושיעורים במשך בשבת . כל הקהילות והרבנים חוו חוויה מקסימה עם טעם של עוד, וחשבו כיצד אפשר להמשיך ולחזק את הקשר בין הקהילות והרבנים בישראל לקהילות ולרבנים מחו"ל.

בחודש אייר הרבנים הישראלים יצאו לארצות הברית להשתתף בכנס השנתי של ההסתדרות הרבנים של אמריקה ((RCA/ בשבת שלאחר מכן רבני מרכז ברקאי מישראל יתארחו בקהילות של הזוגות שלהם ויעבירו שיעורים ודרשות . המטרה הטווח הארוך לקרב את יהודי הגולה עם העם היושב בציון . 

הרב שאנן גלמן משיקגו יהיה האורח של הרב מוטי סימפסון בגבעת זאב

הרב יחזקאל פרוינדליך ממונטריאול היה האורח של הרב יהודה מן במודיעין 

הרב חיים שטראוכלר מטורונטו היה האורח של הרב משה שילת בחציר הגלילית

הרב מיכאל דיוויז מצ׳רלסטון דרום קרוליינה היה האורח של הרב יובל מיטלמן בגדרה.

הרב טוביה ברנדר מקונטיקאט היה האורח של הרב יוני לביא בפתח תקווה .

והרב זאב גולדברג מפורט לי נו ג’רזי היה האורח של הרב זיו אברמוביץ מדימונה.

כתבה על הפרויקט

הרב נחום אליעזר רבינוביץ' זצ"ל
יום משפחות של ברקאי - זאת חנוכה

 

השתתף בבנית הארץ

כדי לממש את החזון שלנו ולבנות רבני קהילה שהם מנהיגים קהילתיים, כדי להצליח ולגבש קהילות ברחבי הארץ ולבנות אותן כמוקד של זהות יהודית שיודע לשלב אנשים מכל הסוגים, אנו זקוקים לעזרתכם. אנא תרמו לנו כדי שנוכל לבנות גשר ולחבר קהילות נוספות.

לתרומתך תהיה השפעה ישירה ומיידית על הצלחתנו.

תרמו עכשיו