• שם: מבטחים - הרב שחר ואבישג בוצחק
  • פעילות: שיעורי תורה וחברותות, פסיקת הלכה, תמיכה וייעוץ, ליווי אישי ומשפחתי בעת משבר, עריכת טקסים במעגל החיים
  • מומחיות: פסיקה בהלכה ובטהרת המשפחה, זוגיות ושלום בית, קירוב רחוקים
  • קהילה: מושב מבטחים
  • טלפון: 050-7946524

הרב שחר ואבישג בוצחק הגרים במושב מבטחים שבעוטף עזה עם ארבעת ילדיהם.

אני למדתי בישיבת אפיקי דעת שדרות וכיום מלמד בישיבה הסמוכה לה בעיר ישיבת לב לדעת.

במהלך היותי כאברך בסיום הגירוש מגוש קטיף, היינו גרים בשדרות עם הגרעין התורני, והחלטנו אני ואשתי ללכת לגור בישוב חילוני מובהק ע"מ לאחות את חלקי האוכלוסיה הישראלית וליצור אחדות בעם, ולקרב את עם ישראל לאביהם שבשמים ולמנוע ככל יכולתנו את הגירוש הבא. לכן עברנו למושב עין הבשור שבעוטף עזה ושם גרנו מעל לשש שנים, ובשנת תשע"ה עברנו לגור במושב מבטחים בתפקיד רשמי של רב הישוב.

מושב מבטחים מונה כ 120 משפחות, כ 400-500 תושבים. הרבה מתושבי המקום עוסקים בחקלאות. מושב מבטחים הוקם בשנת 1949 כקיבוץ והתיישבו בו יוצאי אירופה אך עימות צבאי עם הצבא הבריטי גרם לפירוקו, ובשנת 1951 הוקם מחדש ע"י עולים מכורדיסטאן ולאחר מספר שנים בודדות אוכלס גם ע"י עולים ממרוקו.

האוכלוסיה כיום בעיקר הינה אוכלוסיה ספרדית מבוגרת עם מעט משפחות צעירות וילדיהן אך בעתיד הקרוב צפויה הרחבה של כמעט 100 יחידות של בנים ממשיכים, אשר תיתן תנופה גדולה לישוב ולאזור כולו.

החזון שלנו להגדיל את המושב ולהוות ישוב חזק ערכית, אחדותית ורוחנית בעוטף עזה.

תכונה מובהקת המאפיינת את קהילת המושב כולו, ואת קהילת בית הכנסת בפרט, היא האהבה והחום שיש בקהילה אחד כלפי השני. 

 

השתתף בבנית הארץ

כדי לממש את החזון שלנו ולבנות רבני קהילה שהם מנהיגים קהילתיים, כדי להצליח ולגבש קהילות ברחבי הארץ ולבנות אותן כמוקד של זהות יהודית שיודע לשלב אנשים מכל הסוגים, אנו זקוקים לעזרתכם. אנא תרמו לנו כדי שנוכל לבנות גשר ולחבר קהילות נוספות.

לתרומתך תהיה השפעה ישירה ומיידית על הצלחתנו.

תרמו עכשיו