• שם: הרב מוטי ואורית סימפסון
  • פעילות: שיעורי תורה וחברותות, פסיקת הלכה, תמיכה וייעוץ, ליווי אישי ומשפחתי בעת משבר, עריכת טקסים במעגל החיים
  • תפקיד: רב קהילת שבט בנימין בגבעת זאב
  • קהילה: שבט בנימין
  • כתובת: רחוב שבט בנימין 59, גבעת זאב
  • טלפון: 054-5459430
אורית ומוטי סימפסון -קהילת "שבט בנינין"
נשואים 16 שנה +4. עוסקים בחינוך: אורית מחנכת לגיל הרך בעלת ניסיון רב, מוטי מחנך כיתות ה'-ו' ורב בי"ס.
אני בוגר ישיבת "כרם ביבנה" - 7 שנות לימוד בהם עסקתי גם בלימודי הלכה. במקביל למדתי במכון ההוראה שבישיבה לימודים לקראת תואר בהוראה.
אורית בוגרת מדרשת "שובה" בעפרה ומכללת אפרתה בירושלים - תואר ראשון בחינוך לגיל הרך.
 
על הקהילה:
זוהי הקהילה האשכנזית הראשונה שהוקמה בגבעת זאב לפני קרוב ל 30 שנה. מקהילה זו התפצלו והוקמו רוב הקהילות האשכנזיות בגבעת זאב.
אופי הקהילה היה מאז ומעולם חם ומחבק ובעל אפיון משכיל וציוני עם דגשים תורניים לימודיים. מאז הקמתה לא מונה לקהילה רב עד שלפני כ 5 שנים הורגש צורך למנהיגות קהילתית ברורה, ומוניתי לרב הקהילה.
עבודתי בקהילה סובבת סביב הכנסת תוכן רוחני רב ככל האפשר וגיבוש חברי ומשפחות הקהילה סביב ההווי הקהילתי. אני מאמין גדול של העצמת הכוחות בתוך ביה"כ, ואני מעביר סמכויות הוראה רבות אל דמויות תורניות החברות בביה"כ. במקביל גיבשנו ועדת קהילה שנפגשת אחת לכמה חודשים ועסוקה בייצור פעילויות קהילתיות וארועים שתורמים לחברות, השיתוף והגיבוש בקהילה.
 
חזון:
אני מאמין שקהילה צריכה להיות במקום מרכזי בחייהם של חבריה. אני מאמין גם שיש צורך להתאים לכל סוג אוכלוסיה את התוכן הקהילתי הנדרש לו, על פי המאפיינים השונים: גיל, שלבי חיים, תחומי עניין, רקע חברתי/עדתי/סוציו-אקונומי. דבר זה בא לידי ביטוי בקהילה שלנו שמורכבת בעיקרה מזוגות בשלב השני של נישואיהם - ילדים בוגרים ונכדים, שזקוקים לקהילתיות מסוג מאוד ספציפי.
אני מאמין שרב קהילה צריך להיות מנהיג חברתי לפני ובמקביל להיותו מנהיג דתי, והוא צריך להיות מנוע שגורם להיווצרות הויי ועשייה קהילתיים, עד כדי ייתור תפקידו בקהילה - באופן תאורטי.
אני מאמין בצורך להיות בקשר צמוד ורציף עם ילדי וצעירי הקהילה, על מנת לתת להם את התחושה שהם חלק אינטגרלי מהקהילה, למרות שהם נוטלים חלק יחסי קטן בהתרחשויות.

 

השתתף בבנית הארץ

כדי לממש את החזון שלנו ולבנות רבני קהילה שהם מנהיגים קהילתיים, כדי להצליח ולגבש קהילות ברחבי הארץ ולבנות אותן כמוקד של זהות יהודית שיודע לשלב אנשים מכל הסוגים, אנו זקוקים לעזרתכם. אנא תרמו לנו כדי שנוכל לבנות גשר ולחבר קהילות נוספות.

לתרומתך תהיה השפעה ישירה ומיידית על הצלחתנו.

תרמו עכשיו