אשנב פתוח לעולם של ברקאי

אני מתגורר בעיר נהרייה שהיא כידוע כמעט על הגבול הצפוני עם לבנון. אפשר להגיד שאצלי הנסיעות עורכות יותר זמן מאשר המפגש עם יתר הרבנים (אגב, אין לי בעיה עם שכר פסיעות.. בעיקר כשזה ברכבת).

במהלך כמה נסיעות הזדמן לי להרחיב את הדיבור עם הרב מתן שמתגורר בקרית טבעון, בשיחות האלו התרשמתי ביותר מסדר יומו העמוס בצרכי ציבור. בין יתר עיסוקיו, הרב מתן הוא גם מורה בכיתת מתגיירים בטכניון בחיפה ובזכות הקשר בינינו נולד הרעיון שאני ואשתי נדריך זוג חברים נהריינים שלומדים אצלו ומתכוננים להליך הגיור.

הזמנו את הבחור הבחורה לשבת ושמענו מהם את הסיפור על המפגש שלהם עם היהדות ואת הדרך שהם עשו – כל אחד בנפרד מאוקראינה לארץ – עד שהכירו כאן זה את זו.

בזכות הקשר שלי עם הרב מתן שתוכנית ברקא"י זימנה בינינו (וגם ההשגחה העליונה) נחשפתי לתחום חדש שלא הכרתי קודם – עולמם של המתגיירים.

בזכות ההיכרות עם זוג המתגיירים הופתעתי לגלות את היופי המיוחד שיש לאלו שבוחרים לחיות חיים יהודיים על אף כל ההתמודדויות המורכבות שהם חווים. אני אישית מאוד מתרגש להתבונן בהתמודדויות שיש לכמה מהמתגיירים בארץ ומתוך כך גם אני מופתע ביותר להיחשף לתכונת הרצינות שיש להם בכל ההליך הזה.

אני אישית זכיתי גם להתארח בביתם ולראות מקרוב את המציאות החדשה שהזוג קיבלו על עצמם. אני נדהם לראות את הברק בעיניים שלהם כשהם מתארים לפני את דרך החיים החדשה שהתחילו זה עתה לצעוד בה, עם שמירת השבת ושאר ההליכות היהודיות.

כך מידי שבוע במפגש הרבנים במודיעין אני והרב מתן דורשים בינינו בשלומם של הזוג הנחמד הזה. שנינו משוחחים בין השאר על הזכות שנפלה בחלקנו, ללוות את הזוג הצעיר, צעד אחר צעד בכניסתם לעולם היהדות.

בהזדמנות זו אני רוצה להודות לכל מי שתומך בתוכנית ברקא"י עלו והצליחו.

אני מאחל לכל התומכים בתוכנית ברקא"י שימשיכו לתרום לרבני הקהילות וייזכו כמה שיותר יהודים בתנועת החזרה בתשובה אל היהדות ואל הציונות.

לביא

Israeli Rabbis Seek To Learn From American Model o...
ברכות לחג הפסח מאת הרב דוד פיין והרב שלמה סובול

 

השתתף בבנית הארץ

כדי לממש את החזון שלנו ולבנות רבני קהילה שהם מנהיגים קהילתיים, כדי להצליח ולגבש קהילות ברחבי הארץ ולבנות אותן כמוקד של זהות יהודית שיודע לשלב אנשים מכל הסוגים, אנו זקוקים לעזרתכם. אנא תרמו לנו כדי שנוכל לבנות גשר ולחבר קהילות נוספות.

לתרומתך תהיה השפעה ישירה ומיידית על הצלחתנו.

תרמו עכשיו