הביקור בדימונה

הרב סובול ואני, כראשי בית המדרש ברקאי, התחלנו בסדרת ביקורים שבועיים בקהילות של הרבנים שלנו. בביקורים הללו אנחנו רוצים לראות כיצד ברקאי יכול לסייע לרב למלא את תפקידו בקהילה בהצלחה בצורה הטובה ביותר. בשבוע שעבר היתה לנו הזכות לבקר בקהילה של הרב זיו אברמוביץ בדימונה, העיר השניה בגודלה בנגב, עם קרוב לארבעים אלף תושבים. דימונה כיום, בהנהגתו של ראש העיר הנמרץ והיצירתי הנוכחי שלה, מושכת עסקים, סטודנטים, משפחות צעירות דינמיות ותכניות בינוי ודיור מרגשות. העיר צפויה להכפיל את מספר תושביה עד לשנת 2020.

 

דימונה, המוקפת ביופיו הטבעי של המדבר, ומתחזקת בזכות רמת המצויינות המשתפרת של מערכת החינוך שלה, עולה על כל הציפיות ומבססת את עצמה כעיר מובילה בדרום. הרב זיו למד בצעירותו בישיבת ההסדר בדימונה והתאהב בעיר. הוא עזב את דימונה, אבל חזר לאחרונה לעירו האהובה יחד עם אשתו וילדיו במטרה לתמוך בצמיחתה הרוחנית של העיר. הוא משמש כרב/מורה בישיבת ההסדר ופעיל במגוון קהילות, בתי כנסת ומוסדות קהילתיים מקומיים אחרים. הרב צבי ואשתו איילת גם מתכוונים לקחת חלק בהנהגה הרוחנית של השכונות החדשות בדימונה, שמושכות אליהן זוגות צעירים. אנו בברקאי בטוחים שבקרוב יהיו לרב זיו הישגים רבים בדימונה.

אנשים שומעים אך לא מקשיבים
אף אחד לא נשאר מאחור

 

השתתף בבנית הארץ

כדי לממש את החזון שלנו ולבנות רבני קהילה שהם מנהיגים קהילתיים, כדי להצליח ולגבש קהילות ברחבי הארץ ולבנות אותן כמוקד של זהות יהודית שיודע לשלב אנשים מכל הסוגים, אנו זקוקים לעזרתכם. אנא תרמו לנו כדי שנוכל לבנות גשר ולחבר קהילות נוספות.

לתרומתך תהיה השפעה ישירה ומיידית על הצלחתנו.

תרמו עכשיו