זמן קריאה: דקה ("154 מילים")

לעבוד במקום כדי לרכוש ידע ולהתפרנס

שאלה: 

 הרב שלום, ברצוני לעבוד במשרד תיווך גם בשביל לפרנסתי וגם בשביל לרכוש מהם ידע ולאחר מכן שאהיה מסוגל לפתוח עסק עצמאי , האם מותר לי לעשות זאת וגם מבלי לידע את המעסיק , שכמובן לא נעים להגיד לו את זה.

תשובה: 

 שלום וברכה ! הדבר מותר, כיון שכבודו מגיע על מנת לעבוד כעובד מן השורה שאינו גורע חלילה מתפוקת העבודה שהוא צריך לספק, לכן אין בכך כל חשש. אדרבא לעיתים שאדם מגיע עם שאיפות גבוהות הוא בדרך כלל עובד יותר מקצועי. לדוגמא מורה שיש לו שאיפה להיות מנהל מן הסתם הוא יהיה מורה שישאף למצויינות כדי שיוכל להתקדם על מנת להיות מנהל בעתיד. כמובן שמקום עבודה המתנה את העבודה של כל עובד, שלא להעביר את דרך העבודה המסויימת שלהם, כל הנכנס לאותו מקום על דעת מנהג המקום הוא נכנס, ועליו לכבד את תנאי המקום ולשמור על סודיות וכדומה, ובכל מקום של ספק מוטל עליו להתייעץ על כך עם מנהל העבודה. ברכה והצלחה,

בברכה רבה, 

הזמנת אח שאינו שומר מצוות לסעודת שבת
נרות שבת ושלום בית

 

השתתף בבנית הארץ

כדי לממש את החזון שלנו ולבנות רבני קהילה שהם מנהיגים קהילתיים, כדי להצליח ולגבש קהילות ברחבי הארץ ולבנות אותן כמוקד של זהות יהודית שיודע לשלב אנשים מכל הסוגים, אנו זקוקים לעזרתכם. אנא תרמו לנו כדי שנוכל לבנות גשר ולחבר קהילות נוספות.

לתרומתך תהיה השפעה ישירה ומיידית על הצלחתנו.

תרמו עכשיו