זמן קריאה: דקה ("177 מילים")

פסח במלון באילת - בדיקה ושריפת חמץ.

שאלה: 

 שלום רב... רציתי לשאול משהו אשמח אם תענה.. אני נוסעת יום לפני ערב פסח לאילת לכל הסוף שבוע ורציתי לדעת כמה דברים.. 1.מתי אני שורפת את החמץ? אני יודעת שצריך בבוקר ערב פסח אבל אני לא יהיה בבית,? 2.מתי אני עושה בדיקת חמץ בבית? עושים ערב לפני ערב פסח,? מה אני עושה במקרה כזה איך אני מקיימת את המצוות האלה?

תשובה: 

שלום וברכה! את הבדיקה יש לעשות בלילה שלפני היציאה, אולם כיון שהבדיקה אינה בליל י"ד - אין לברך עליה. לגבי שריפת חמץ - ניתן לשרוף את החמץ הנותר בבית לפני היציאה או ביום י"ד בבוקר כמו כולם במקום בו תהיו, וכך עדיף לעשות. אם הבית מלון או בית הארחה שאתם שוכרים שם חדר לא נבדק לפסח, יש לבדוק ולברך על הבדיקה כרגיל בליל י"ד. כמו כן לאחר האמור לעיל, יש לומר בבוקרו של יום י"ד את הנוסח של ביטול החמץ כמו שמופיע בסידורים. 

מקורות: 

 שו"ע תל"ו, א'. ולגבי שריפת חמץ, כ"כ הפמ"ג (תמ"ה א"א סק"ג) וכה"ח (שם סקט"ז), פסק"ת (תל"ו, א'). ודין שכירות נמצא בשו"ע (תל"ז), ובספר הלכות פסח (שם).

בברכה רבה, 

פדיון בן בכור לאחר ל' יום וללא מניין
מוזיקה במסיבת אירוסין כשיש אבלים

 

השתתף בבנית הארץ

כדי לממש את החזון שלנו ולבנות רבני קהילה שהם מנהיגים קהילתיים, כדי להצליח ולגבש קהילות ברחבי הארץ ולבנות אותן כמוקד של זהות יהודית שיודע לשלב אנשים מכל הסוגים, אנו זקוקים לעזרתכם. אנא תרמו לנו כדי שנוכל לבנות גשר ולחבר קהילות נוספות.

לתרומתך תהיה השפעה ישירה ומיידית על הצלחתנו.

תרמו עכשיו